uMap - en to he translation catalogue (66 entries)

en: Site is readonly for maintenance
he: האתר הוא לקריאה בלבד לצורך תחזוקה

en: name
he: שם

en: description
he: תיאור

en: details
he: פרטים

en: Link to a page where the licence is detailed.
he: קישור לעמוד בו הרישיון מפורט.

en: URL template using OSM tile format
he: תבנית כתובת עם תבנית האריחים של OSM

en: Order of the tilelayers in the edit box
he: סדר שכבת האריחים בתיבת העריכה

en: Only editable with secret edit link
he: רק למי שיש את קישור העריכה הסודי יכול לערוך

en: Everyone can edit
he: לכולם יש הרשאות לערוך

en: center
he: מרכז

en: zoom
he: תקריב

en: locate
he: איתור

en: Locate user on load?
he: לאתר משתמש עם הטעינה?

en: Choose the map licence.
he: נא לבחור את רישיון המפה.

en: licence
he: רישיון

en: owner
he: בעלות

en: editors
he: עורכים

en: edit status
he: מצב עריכה

en: share status
he: מצב שיתוף

en: settings
he: הגדרות

en: Clone of
he: עותק של

en: display on load
he: הצגה עם הטעינה

en: Display this layer on load.
he: הצגת השכבה הזאת עם הטעינה.

en: Browse %(current_user)s's maps
he: עיון במפות של %(current_user)s

en: %(current_user)s has no maps.
he: למשתמש %(current_user)s אין מפות.

en: Login
he: כניסה

en: Username
he: שם משתמש

en: Password
he: ססמה

en: uMap lets you create maps with <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> layers in a minute and embed them in your site.
he: uMap מאפשר לך ליצור מפות עם שכבות של <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> תוך דקה ולהטמיע אותן באתר שלך.

en: Choose the layers of your map
he: נא לבחור את שכבות המפה שלך

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
he: הוספת נקודות עניין, קווים, מצולעים…

en: Manage POIs colours and icons
he: ניהול נקודות עניין וסמלים

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
he: ניהול אפשרויות מפה, איתור משתמש עם הטעינה…

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
he: ייבוא כמותי של נתונים שהורכבו לטובת מיפוי גאוגרפי (geojson,‏ gpx,‏ kml,‏ osm…)

en: Choose the license for your data
he: נא לבחור את רישיון הנתונים שלך

en: Embed and share your map
he: הטמעה ושיתוף של המפה שלך

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
he: וכל זה ב<a href="%(repo_url)s">קוד פתוח</a>!

en: Create a map
he: יצירת מפה

en: Play with the demo
he: משחק עם ההדגמה

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
he: זה עותק לדוגמה, משמש לבדיקות ולמהדורות טרום הפצה. אם ברצונך להשתמש בעותק יציב, נא להשתמש בעותק <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. יש לך גם אפשרות לארח עותק משלך, המערכת היא ב<a href="%(repo_url)s">קוד פתוח</a>!

en: Map of the uMaps
he: המפות של uMap

en: Get inspired, browse maps
he: מפות שתענקנה לך השראה

en: You are logged in. Continuing...
he: נכנסת למערכת. ממשיכים הלאה…

en: by
he: מאת

en: More
he: עוד

en: Log in
he: כניסה

en: Sign in
he: הרשמה

en: About
he: על אודות

en: Change password
he: החלפת ססמה

en: Log out
he: יציאה

en: Password change
he: החלפת ססמה

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
he: נא להקליד את הססמה הישנה שלך, מטעמי אבטחה, לאחר מכן את הססמה החדשה שלך פעמיים כדי שנוכל לוודא שהקלדת אותה כראוי.

en: Old password
he: ססמה ישנה

en: New password
he: ססמה חדשה

en: New password confirmation
he: אימות ססמה חדשה

en: Change my password
he: החלפת הססמה שלי

en: Password change successful
he: החלפת הססמה הצליחה

en: Your password was changed.
he: הססמה שלך הוחלפה.

en: Search maps
he: חיפוש במפות

en: Search
he: חיפוש

en: View the map
he: הצגת המפה

en: Map editors updated with success!
he: עורכי המפה עודכנו בהצלחה!

en: Only its owner can delete the map.
he: רק לבעלים יש אפשרות למחוק את המפה.

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
he: המפה שלך שוכפלה! אם מעניין אותך לערוך את המפה הזאת ממחשב אחר, נא להשתמש בקישור הבא: %(anonymous_url)s

en: Congratulations, your map has been cloned!
he: ברכותינו, המפה שלך שוכפלה!

en: Layer successfully deleted.
he: השכבה נמחקה בהצלחה.
