uMap - en to ca translation catalogue (103 entries)

en: Site is readonly for maintenance
ca: El lloc és en mode lectura per manteniment

en: name
ca: nom

en: description
ca: descripció

en: details
ca: detalls

en: Link to a page where the licence is detailed.
ca: Enllaç a una pàgina on es detalla la llicència.

en: URL template using OSM tile format
ca: La plantilla de l'URL usa el format de tesel·les de l'OSM

en: Order of the tilelayers in the edit box
ca: Ordre de les capes de tessel·les al quadre d'edició

en: Only editable with secret edit link
ca: Només es pot editar amb l'enllaç d'edició secret

en: Everyone can edit
ca: Tothom pot editar

en: Everyone
ca: Tothom

en: Editors and team only
ca: Només editors i equip

en: Owner only
ca: Només el propietari

en: Everyone (public)
ca: Tothom (públic)

en: Anyone with link
ca: Qualsevol persona amb enllaç

en: center
ca: centre

en: zoom
ca: escala

en: locate
ca: ubica

en: Locate user on load?
ca: Voleu ubicar l'usuari en carregar?

en: Choose the map licence.
ca: Trieu la llicència del mapa.

en: licence
ca: llicència

en: owner
ca: propietari

en: edit status
ca: edita l'estat

en: share status
ca: comparteix l'estat

en: settings
ca: paràmetres

en: Clone of
ca: Clon de

en: display on load
ca: mostra en carregar

en: Display this layer on load.
ca: Mostra aquesta capa en carregar.

en: Browse %(current_user)s's maps
ca: Explora els mapes de %(current_user)s

en: %(current_user)s has no maps.
ca: %(current_user)s no té cap mapa.

en: Save
ca: Desa

en: Browse %(current_user)s's starred maps
ca: Exploreu els mapes destacats de %(current_user)s

en: %(current_user)s has no starred maps yet.
ca: %(current_user)s encara no ha destacat cap mapa.

en: uMap lets you create maps with OpenStreetMap layers in a minute and embed them in your site.
ca: uMap us permet crear mapes amb capes d'OpenStreetMap en un minut i incrustar-los en el vostre lloc web.

en: Login
ca: Inicia sessió

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: uMap lets you create maps with <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> layers in a minute and embed them in your site.
ca: El uMap us permet crear mapes amb capes de l'<a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> en un minut i inserir-los en el vostre lloc web.

en: Choose the layers of your map
ca: Trieu les capes del mapa

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
ca: Afegeiu PDI: marcadors, línies, polígons...

en: Manage POIs colours and icons
ca: Gestioneu els colors i les icones dels PDI

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
ca: Gestioneu les opcions del mapa: mostreu un minimapa, ubiqueu l'usuari en carregar...

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
ca: Importa en lot dades geoestructurades (geojson, gpx, kml, osm...)

en: Choose the license for your data
ca: Trieu la llicència de les dades

en: Embed and share your map
ca: Incrusteu i compartiu el vostre mapa

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
ca: I és <a href="%(repo_url)s">codi obert</a>!

en: Create a map
ca: Crea un mapa

en: Play with the demo
ca: Jugueu amb la demostració

en: This instance of uMap is currently in read only mode, no creation/edit is allowed.
ca: Aquesta instància d'uMap actualment és en mode de només lectura, no es permet la creació o edició de mapes.

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
ca: Aquesta és una versió de demostració, usada per a fer proves i desplegar versions. Si us cal un versió estable, useu <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. També podeu hostatjar la vostra pròpia còpia, és <a href="%(repo_url)s">codi lliure</a>!

en: version
ca: versió

en: Help
ca: Ajuda

en: My Maps (%(count)s)
ca: Els meus Mapes (%(count)s)

en: My Maps
ca: Els meus mapes

en: My profile
ca: El meu perfil

en: Map of the uMaps
ca: Mapa dels uMaps

en: Get inspired, browse maps
ca: Inspireu-vos, exploreu mapes

en: You are logged in. Continuing...
ca: Heu iniciat sessió. S'està continuant...

en: by
ca: per

en: More
ca: Més

en: Name
ca: Nom

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Who can see
ca: Qui pot veure

en: Who can edit
ca: Qui pot editar

en: Last save
ca: Últim desat

en: Owner
ca: Propietari

en: Actions
ca: Accions

en: Open preview
ca: Obriu la vista prèvia

en: Share
ca: Compartiu

en: Edit
ca: Edita

en: Download
ca: Baixa

en: Clone
ca: Clonar

en: My Dashboard
ca: El meu Tauler de control

en: Starred maps
ca: Mapes destacats

en: Log in
ca: Entra

en: Sign in
ca: Crea un compte

en: About
ca: Quant a

en: Change password
ca: Canvia la contrasenya

en: Log out
ca: Surt

en: Password change
ca: Canvi de contrasenya

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ca: Introduïu la contrasenya antiga, per raons de seguretat, i després introduïu-ne la nova dues vegades perquè puguem verificar correctament.

en: Old password
ca: Contrasenya antiga

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New password confirmation
ca: Confirmació de la contrasenya nova

en: Change my password
ca: Canvia la contrasenya

en: Password change successful
ca: La contrasenya s'ha canviat la contrasenya correctament

en: Your password was changed.
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: %(count)s map found: | %(count)s maps found:
ca[0]: S'ha trobat %(count)s mapa:
ca[1]: S'han trobat %(count)s mapes:

en: No map found.
ca: No s'ha trobat cap mapa.

en: Latest created maps
ca: Últims mapes creats

en: Search maps
ca: Cerca mapes

en: Search
ca: Cerca

en: Search my maps
ca: Cerca els meus mapes

en: Map’s title
ca: Títol del mapa

en: Download %(count)s maps
ca: Baixa %(count)s mapes

en: View the map
ca: Mostra el mapa

en: Map editors updated with success!
ca: S'han actualitzat els editors del mapa correctament!

en: The uMap edit link for your map: %(map_name)s
ca: L'enllaç d'edició d'uMap per al vostre mapa: %(map_name)s

en: Here is your secret edit link: %(link)s
ca: Aquí teniu l'enllaç secret d'edició: %(link)s

en: Email sent to %(email)s
ca: S'ha enviat un correu a %(email)s

en: Only its owner can delete the map.
ca: Només el propietari pot suprimir el mapa.

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
ca: S'ha clonat el vostre mapa! Si voleu editar aquest mapa en un altre ordinador, useu aquest enllaç: %(anonymous_url)s

en: Congratulations, your map has been cloned!
ca: Enhorabona, s'ha clonat el vostre mapa!

en: Layer successfully deleted.
ca: S'ha suprimit la capa correctament.
