uMap - en to th_TH translation catalogue (92 entries)

en: CSV Export
th_TH: ส่งออก CSV

en: Site is readonly for maintenance
th_TH: สามารถอ่านไซต์เท่านั้น เนื่องจากมีการซ่อมบำรุง

en: name
th_TH: ชื่อ

en: description
th_TH: คำอธิบาย

en: details
th_TH: รายละเอียด

en: Link to a page where the licence is detailed.
th_TH: ลิงก์ไปยังหน้ารายละเอียดใบอนุญาต

en: URL template using OSM tile format
th_TH: แม่แบบ URL ที่ใช้ฟอร์แมตไทล์ OSM

en: Order of the tilelayers in the edit box
th_TH: ลำดับของเลเยอร์ไทล์ในกล่องแก้ไข

en: Only editable with secret edit link
th_TH: แก้ไขได้ ด้วยลิงก์ลับ

en: Everyone can edit
th_TH: ทุนคนแก้ไขได้

en: Everyone
th_TH: ทุกคน

en: Editors and team only
th_TH: ผู้แก่ไขและทีมเท่านั้น

en: Owner only
th_TH: เจ้าของเท่านั้น

en: Everyone (public)
th_TH: ทุกคน (สาธารณะ)

en: Anyone with link
th_TH: ทุกคนที่มีลิงก์

en: Blocked
th_TH: บล็อก

en: center
th_TH: ทำให้อยู่ตรงกลาง

en: zoom
th_TH: ซูม

en: locate
th_TH: ระบุตำแหน่ง

en: Locate user on load?
th_TH: ระบุตำแหน่งผู้ใช้ที่กำลังโหลด?

en: Choose the map licence.
th_TH: เลือกใบอนุญาติแผนที่

en: licence
th_TH: ใบอนุญาติ

en: owner
th_TH: เจ้าของ

en: editors
th_TH: ผู้แก้ไข

en: team
th_TH: ทีม

en: edit status
th_TH: สถานะการแก้ไข

en: share status
th_TH: สถานะการแชร์

en: settings
th_TH: การตั้งค่า

en: Clone of
th_TH: โคลนของ

en: Inherit
th_TH: สืบทอด

en: display on load
th_TH: แสดงตอนโหลด

en: Display this layer on load.
th_TH: แสดงเลเยอร์ตอนโหลด

en: Browse %(current_user)s's maps
th_TH: เรียกดูแผนที่ของ %(current_user)s

en: %(current_user)s has no maps.
th_TH: ไม่มีแผนที่ของ %(current_user)s

en: Save
th_TH: บันทึก

en: Your current providers
th_TH: ผู้ให้บริการปัจจุบันของคุณ

en: Connect to another provider
th_TH: เชื่อมต่อผู้ให้บริการอื่น

en: It's a good habit to connect your account to more than one provider, in case one provider becomes unavailable, temporarily or even permanently.
th_TH: การเชื่อมโยงบัญชีของคุณกับผู้ให้บริการมากกว่าหนึ่งราย ถือเป็นสิ่งที่ดี ในกรณีที่ผู้ให้บริการรายหนึ่งไม่พร้อมให้บริการ ไม่ว่าจะเป็นชั่วคราวหรือถาวรก็ตาม

en: Browse %(current_user)s's starred maps
th_TH: เรียนดูแผนที่ติดดาวของ%(current_user)s

en: %(current_user)s has no starred maps yet.
th_TH: %(current_user)sยังไม่มีแผนที่ติดดาว

en: uMap lets you create maps with OpenStreetMap layers in a minute and embed them in your site.
th_TH: uMap ช่วยให้คุณสร้างแผนที่ด้วยเลเยอร์จาก OpenStreetMap ในระยะเวลาไม่กี่นาที และฝังไว้ในเว็บไซต์ของคุณ

en: Login
th_TH: ลงชื่อเข้าใช้

en: Username
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: Password
th_TH: รหัสผ่าน

en: uMap lets you create maps with <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> layers in a minute and embed them in your site.
th_TH: uMap ช่วยให้คุณสร้างแผนที่ด้วยเลเยอร์จาก <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> ในระยะเวลาไม่กี่นาที และฝังไว้ในเว็บไซต์ของคุณ

en: Choose the layers of your map
th_TH: เลือกเลเยอร์ของแผนที่

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
th_TH: เพิ่ม POI: เครื่องหมาย, เส้น, รูปร่าง...

en: Manage POIs colours and icons
th_TH: จัดการสีและสัญลักษณ์ POI

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
th_TH: จัดการตัวเลือกแผนที่: แสดงแผนที่เล็ก, ระบุตำแหน่งผู้ใช้ตอนโหลด...

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
th_TH: แบทช์นำเข้าข้อมูลโครงสร้างทางภูมิศาสตร์ (geojson, gpx, kml, osm...)

en: Choose the license for your data
th_TH: เลือกใบอนุญาติสำหรับข้อมูล

en: Embed and share your map
th_TH: ฝังและแชร์แผนที่

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
th_TH: และเป็น<a href="%(repo_url)s">โอเพ่นซอร์ส</a>!

en: Create a map
th_TH: สร้างแผนที่

en: Play with the demo
th_TH: เล่นกับตัวอย่างเดโม่

en: Close
th_TH: ปิด

en: Pro-tip: to easily find back your maps, <a href="%(login_url)s" target="_blank">create an account</a> or <a href="%(login_url)s" target="_blank">log in</a>.
th_TH: เคล็ดลับ: เพื่อที่หากลับมาแผนที่ของคุณได้ง่ายขึ้น <a href="%(login_url)s" target="_blank">สร้างบัญชี</a> หรือ<a href="%(login_url)s" target="_blank">ลงชื่อเข้าใช้</a>

en: Here is your secret link to edit the map, please keep it safe:
th_TH: นี่คือลิงค์ลับสำหรับแก้ไขแผนที่ โปรดเก็บรักษาไว้อย่างปลอดภัย:

en: Copy link
th_TH: คัดลอกลิงค์

en: Enter your email address to receive the secret link:
th_TH: กรอกที่อยู่อีเมลของคุณเพื่อรับลิงค์ลับ:

en: Email
th_TH: อีเมล

en: Send me the link
th_TH: ส่งลิงค์มาให้ฉัน

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
th_TH: นี่เป็นเพียงตัวอย่างสาธิต ใช้สำหรับการทดสอบและการเผยแพร่ล่วงหน้า  ถ้าต้องการตัวอย่าง
    เสถียร โปรดใช้ <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a> คุณยังสามารถโฮสต์ตัวอย่างของคุณได้ เนื่องจากเป็น<a href="%(repo_url)s">โอเพนซอร์ส</a>!

en: Help
th_TH: ช่วยเหลือ

en: Map of the uMaps
th_TH: แผนที่จาก uMaps

en: Get inspired, browse maps
th_TH: รับแรงบันดาลใจ เรียกดูแผนที่

en: You are logged in. Continuing...
th_TH: คุณเข้าสู่ระบบแล้ว กำลังดำเนินการต่อ...

en: by
th_TH: โดย

en: More
th_TH: เพิ่มเติม

en: Log in
th_TH: เข้าสู่ระบบ

en: Sign in
th_TH: ลงชื่อเข้าใช้

en: About
th_TH: เกี่ยวกับ

en: Change password
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Log out
th_TH: ออกจากระบบ

en: Password change
th_TH: การเปลี่ยนแปลงรหัสผ่าน

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
th_TH: โปรดใส่รหัสผ่านเก่าของคุณ และเพื่อความปลอดภัย ป้อนรหัสผ่ายใหม่สองครั้งเพื่อตรวจสอบว่าคุณนั้นพิมพ์ถูกต้องแล้ว

en: Old password
th_TH: รหัสผ่านเก่า

en: New password
th_TH: รหัสผ่านใหม่

en: New password confirmation
th_TH: ยืนยันรหัสผ่านใหม่

en: Change my password
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Password change successful
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่านแล้ว

en: Your password was changed.
th_TH: รหัสผ่านของคุณนั้นถูกเปลี่ยนแล้ว

en: Search maps
th_TH: ค้นหาแผนที่

en: Search
th_TH: ค้นหา

en: Users
th_TH: ผู้ใช้

en: New team
th_TH: ทีมใหม่

en: View the map
th_TH: ดูแผนที่

en: Map editors updated with success!
th_TH: ผู้แก้ไขแผนที่อัปเดตสำเร็จแล้ว!

en: Only its owner can delete the map.
th_TH: เฉพาะเจ้าของสามารถลบแผนที่ได้เท่านั้น

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
th_TH: แผนที่ของคุณถูกโคลนแล้ว! ถ้าคุณต้องการแก้ไขแผนที่นี้จากอุปกรณ์อื่น โปรดใช้ลิงค์: %(anonymous_url)s

en: Congratulations, your map has been cloned!
th_TH: ยินดีด้วย แผนที่ของคุณถูกโคลนแล้ว!

en: Layer successfully deleted.
th_TH: ลบเลเยอร์สำเร็จแล้ว
