uMap - en to ms translation catalogue (119 entries)

en: Site is readonly for maintenance
ms: Laman dalam mod baca sahaja untuk penyenggaraan

en: name
ms: nama

en: description
ms: keterangan

en: details
ms: perincian

en: Link to a page where the licence is detailed.
ms: Pautan ke halaman yang menyatakan lesennya.

en: URL template using OSM tile format
ms: Templat URL menggunakan format fail OSM

en: Order of the tilelayers in the edit box
ms: Kedudukan lapisan jubin dalam kotak suntingan

en: Only editable with secret edit link
ms: Hanya boleh disunting dengan pautan rahsia

en: Everyone can edit
ms: Sesiapa pun boleh sunting

en: Everyone
ms: Semua orang

en: Owner only
ms: Pemilik sahaja

en: Everyone (public)
ms: Semua orang (umum)

en: Anyone with link
ms: Sesiapa yang ada pautan

en: Blocked
ms: Disekat

en: center
ms: pertengahkan

en: zoom
ms: zum

en: locate
ms: mengesan

en: Locate user on load?
ms: Kesan kedudukan pengguna semasa dimuatkan?

en: Choose the map licence.
ms: Pilih lesen peta.

en: licence
ms: lesen

en: owner
ms: pemilik

en: editors
ms: penyunting

en: edit status
ms: status suntingan

en: share status
ms: status perkongsian

en: settings
ms: tetapan

en: Clone of
ms: Klon bagi

en: Inherit
ms: Warisi

en: display on load
ms: paparkan semasa dimuatkan

en: Display this layer on load.
ms: Paparkan lapisan ini ketika dimuatkan.

en: Browse %(current_user)s's maps
ms: Layari peta %(current_user)s

en: %(current_user)s has no maps.
ms: %(current_user)s tidak mempunyai peta.

en: Save
ms: Simpan

en: Your current providers
ms: Penyedia semasa anda

en: Connect to another provider
ms: Sambung ke penyedia lain

en: It's a good habit to connect your account to more than one provider, in case one provider becomes unavailable, temporarily or even permanently.
ms: Lebih baik anda sambung akaun anda ke beberapa penyedia berlainan, kalau-kalau satu penyedia tidak tersedia, secara sementara atau secara kekal.

en: Browse %(current_user)s's starred maps
ms: Layari peta yang ditandai bintang oleh %(current_user)s

en: %(current_user)s has no starred maps yet.
ms: %(current_user)s masih belum ada peta yang ditandai bintang.

en: uMap lets you create maps with OpenStreetMap layers in a minute and embed them in your site.
ms: uMap membolehkan anda mencipta peta dengan lapisan OpenStreetMap dalam masa singkat dan benamkan di laman anda.

en: Login
ms: Log masuk

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Password
ms: Kata laluan

en: uMap lets you create maps with <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> layers in a minute and embed them in your site.
ms: uMap membolehkan anda mencipta peta dengan lapisan <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> dalam masa singkat dan benamkan di laman anda.

en: Choose the layers of your map
ms: Pilih lapisan untuk peta anda

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
ms: Tambah POI: penanda, garisan, poligon...

en: Manage POIs colours and icons
ms: Urus warna dan ikon POI

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
ms: Urus pilihan peta: paparkan minipeta, kesan kedudukan pengguna ketika dimuatkan...

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
ms: Import kelompok data berstruktur geografi (geojson, gpx, kml, osm...)

en: Choose the license for your data
ms: Pilih lesen untuk data anda

en: Embed and share your map
ms: Benam dan kongsi peta anda

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
ms: Dan ia <a href="%(repo_url)s">bersumber terbuka</a>!

en: Create a map
ms: Cipta peta

en: Play with the demo
ms: Main dengan demo

en: This instance of uMap is currently in read only mode, no creation/edit is allowed.
ms: Tika uMap ini kini berada dalam mod baca sahaja, tiada penciptaan/suntingan dibenarkan.

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
ms: Ini tika demo, digunakan untuk ujian dan pra-terbitan berterusan. Jika anda perlukan tika yang stabil, sila gunakan <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. Anda juga boleh hos tika anda sendiri, ia <a href="%(repo_url)s">bersumber terbuka</a>!

en: Help
ms: Bantuan

en: My Maps (%(count)s)
ms: Peta Saya (%(count)s)

en: My Maps
ms: Peta Saya

en: My profile
ms: Profil saya

en: Map of the uMaps
ms: Peta bagi uMaps

en: Get inspired, browse maps
ms: Dapatkan inspirasi, layari peta-peta

en: You are logged in. Continuing...
ms: Anda telah log masuk. Menyambung...

en: by
ms: oleh

en: More
ms: Lebih lagi

en: Name
ms: Nama

en: Preview
ms: Pralihat

en: Who can see
ms: Siapa boleh lihat

en: Who can edit
ms: Siapa boleh sunting

en: Last save
ms: Simpan kali terakhir

en: Owner
ms: Pemilik

en: Actions
ms: Tindakan

en: Open preview
ms: Buka pralihat

en: Share
ms: Kongsi

en: Edit
ms: Sunting

en: Download
ms: Muat turun

en: Clone
ms: Klon

en: Delete
ms: Padam

en: first
ms: pertama

en: previous
ms: sebelumnya

en: Page %(maps_number)s of %(num_pages)s
ms: Halaman %(maps_number)s daripada %(num_pages)s

en: next
ms: seterusnya

en: last
ms: terakhir

en: Lines per page: %(per_page)s
ms: Baris per halaman: %(per_page)s

en: %(count)s maps
ms: %(count)s peta

en: My Dashboard
ms: Papan Pemuka Saya

en: Starred maps
ms: Peta ditandai bintang

en: Log in
ms: Log masuk

en: Sign in
ms: Daftar masuk

en: About
ms: Perihalan

en: Change password
ms: Tukar kata laluan

en: Log out
ms: Log keluar

en: Password change
ms: Penukaran kata laluan

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ms: Sila masukkan kata laluan anda yang lama, untuk tujuan keselamatan, kemudian masukkan kata laluan anda yang baharu dua kali supaya kami sahkan anda menaipnya dengan betul.

en: Old password
ms: Kata laluan lama

en: New password
ms: Kata laluan baharu

en: New password confirmation
ms: Pengesahan kata laluan baharu

en: Change my password
ms: Tukar kata laluan saya

en: Password change successful
ms: Penukaran kata laluan berjaya

en: Your password was changed.
ms: Kata laluan anda telah ditukar.

en: %(count)s map found: | %(count)s maps found:
ms[0]: %(count)s peta dijumpai:

en: No map found.
ms: Tiada peta dijumpai.

en: Latest created maps
ms: Peta dicipta baru-baru ini

en: Search maps
ms: Cari peta

en: Search
ms: Cari

en: Search my maps
ms: Gelintar peta saya

en: Map’s title
ms: Tajuk peta

en: Download %(count)s maps
ms: Muat turun %(count)s peta

en: You have no map yet.
ms: Anda belum ada peta.

en: View the map
ms: Lihat peta

en: See full screen
ms: Lihat skrin penuh

en: Map editors updated with success!
ms: Penyunting peta telah dikemas kini dengan jayanya!

en: The uMap edit link for your map: %(map_name)s
ms: Pautan suntingan uMap untuk peta anda: %(map_name)s

en: Here is your secret edit link: %(link)s
ms: Ini pautan suntingan rahsia anda: %(link)s

en: Can't send email to %(email)s
ms: Tidak dapat menghantar e-mel kepada %(email)s

en: Email sent to %(email)s
ms: E-mel telah dihantar ke %(email)s

en: Only its owner can delete the map.
ms: Hanya pemiliknya sahaja mampu memadamkan peta.

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
ms: Peta anda telah diklon! Jika anda ingin menyunting peta ini dari komputer lain, sila gunakan pautan ini: %(anonymous_url)s

en: Congratulations, your map has been cloned!
ms: Tahniah, peta anda telah berjaya diklon!

en: Layer successfully deleted.
ms: Lapisan telah berjaya dipadamkan.

en: Permissions updated with success!
ms: Kebenaran telah dikemas kini dengan jayanya!
