uMap - en to eu translation catalogue (163 entries)

en: CSV Export
eu: CSV esportazioa

en: This map is not publicly available
eu: Mapa hau ez dago publikoki erabilgarri

en: Site is readonly for maintenance
eu: Webgunea irakurtzeko moduan dago mantentze-lanak direla-eta

en: name
eu: izena

en: description
eu: deskribapena

en: details
eu: xehetasunak

en: Link to a page where the licence is detailed.
eu: Estekatu lizentzia zehazten den orrialde batera.

en: URL template using OSM tile format
eu: URLaren txantiloia OSMren lauzen formatua erabiliz

en: Order of the tilelayers in the edit box
eu: Lauzen geruzek edizio kutxan duten ordena

en: Only editable with secret edit link
eu: Bakarrik esteka sekretuarekin bakarrik editatu daiteke

en: Everyone can edit
eu: Edonork editatu dezake

en: Everyone
eu: Edonork

en: Editors and team only
eu: Editoreak eta taldea soilik

en: Owner only
eu: Jabea bakarrik

en: Draft (private)
eu: Zirriborroa (pribatua)

en: Everyone (public)
eu: Edonork (publikoa)

en: Anyone with link
eu: Esteka duen edonork

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: center
eu: erdiko puntua

en: zoom
eu: zooma

en: locate
eu: kokatu

en: Locate user on load?
eu: Kokatu erabiltzailea mapa kargatzen denean?

en: Choose the map licence.
eu: Aukeratu maparen lizentzia.

en: licence
eu: lizentzia

en: owner
eu: jabea

en: editors
eu: editoreak

en: team
eu: taldea

en: edit status
eu: editatu egoera

en: share status
eu: partekatu egoera

en: settings
eu: ezarpenak

en: Clone of
eu: Beste honen klona

en: Inherit
eu: Heredatu

en: display on load
eu: erakutsi kargatzean

en: Display this layer on load.
eu: Erakutsi geruza hau kargatzean

en: <a href="https://discover.umap-project.org/support/faq/#map-statuses" target="_blank">Find out here the documentation</a> on how to manage map’s permissions.
eu:  <a href="https://discover.umap-project.org/support/faq/#map-statuses" target="_blank">Ikusi hemen</a> maparen baimenak kudeatzeko dokumentazioa.

en: ← Go to the homepage
eu: ← Joan hasierara

en: 404 Page Not Found
eu: 404 Ez da orrialdea aurkitu

en: %(current_user)s’s maps
eu: %(current_user)s-ren mapak

en: Browse %(current_user)s's maps
eu: Arakatu %(current_user)s erabiltzailearen mapak

en: %(current_user)s has no maps.
eu: %(current_user)s erabiltzaileak ez du maparik.

en: My Profile
eu: Nire profila

en: Save
eu: Gorde

en: Your current providers
eu: Zure egungo hornitzaileak

en: Connect to another provider
eu: Konektatu beste hornitzaile batekin

en: It's a good habit to connect your account to more than one provider, in case one provider becomes unavailable, temporarily or even permanently.
eu: Ohitura ona da zure kontua hornitzaile bati baino gehiagori konektatzea, hornitzaileren bat erabilgarri ez badago, aldi baterako edo baita betiko.

en: %(current_user)s’s starred maps
eu: %(current_user)s-ren mapa izardunak

en: Browse %(current_user)s's starred maps
eu: Arakatu %(current_user)s erabiltzailearen gogoko mapak

en: %(current_user)s has no starred maps yet.
eu: %(current_user)s erabiltzaileak ez du gogoko maparik oraindik.

en: uMap lets you create maps with OpenStreetMap layers in a minute and embed them in your site.
eu: uMap-ek OpenStreetMap geruzekin mapak minutu batean sortzeko eta zure webgunean txertatzeko aukera ematen dizu.

en: Login
eu: Sartu

en: To save and easily find your maps, identify yourself.
eu: Zure mapak gordetzeko eta erraz aurkitzeko, identifikatu zaitez.

en: Please log in with your account:
eu: Hasi saioa zure kontuarekin:

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Please choose a provider:
eu: Aukeratu hornitzaile bat:

en: About
eu: Honi buruz

en: uMap lets you create maps with <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> layers in a minute and embed them in your site.
eu: uMapek <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> geruzak darabiltzaten mapak sortzen uzten dizu ondoren nahi duzun webgunean txertatzeko.

en: Choose the layers of your map
eu: Aukeratu zure maparen geruzak

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
eu: Gehitu intereseko puntuak: markak, lerroak, poligonoak...

en: Manage POIs colours and icons
eu: Kudeatu intereseko puntuen kolore eta ikonoak

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
eu: Kudeatu maparen aukerak: mapa txikia erakutsi, erabiltzailearen kokapena erabili...

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
eu: Inportatu egituratutako datuak (geojson, gpx, kml, osm, ...)

en: Choose the license for your data
eu: Aukeratu zure datuen lizentzia

en: Embed and share your map
eu: Txertatu eta partekatu zure mapa

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
eu: Eta <a href="%(repo_url)s">software librea</a> da!

en: Create a map
eu: Sortu mapa bat

en: Play with the demo
eu: Jolastu probatako ingurunean

en: Close
eu: Itxi

en: Pro-tip: to easily find back your maps, <a href="%(login_url)s" target="_blank">create an account</a> or <a href="%(login_url)s" target="_blank">log in</a>.
eu: Aholkua: zure mapak erraz aurkitzeko, <a href="%(login_url)s" target="_blank">kontu bat sortu</a> edo<a href="%(login_url)s" target="_blank">saioa hasi</a>.

en: Here is your secret link to edit the map, please keep it safe:
eu: Hona hemen mapa editatzeko zure esteka sekretua, gorde ezazu seguru:

en: Copy link
eu: Kopiatu esteka

en: Enter your email address to receive the secret link:
eu: Sartu zure helbide elektronikoa esteka sekretua jasotzeko:

en: Email
eu: Helbide elektronikoa

en: Send me the link
eu: Bidalidazu esteka

en: See their edits in another tab
eu: Ikusi haien aldaketak beste fitxa batean

en: Keep your changes and loose theirs
eu: Mantendu zure aldaketak eta baztertu haienak

en: Keep their changes and loose yours
eu: Mantendu haien aldaketak eta baztertu zureak

en: This instance of uMap is currently in read only mode, no creation/edit is allowed.
eu: uMap-en instantzia hau irakurtzeko moduan dago une honetan, ezin da baimenik sortu edo editatu.

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
eu: Hau probatako ingurunea da, testak egin eta argitaratu aurreko bertsioak probatzeko erabiltzen da. Ingurune egonkorra behar baduzu, erabili mesedez <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. Zure instantzia propioa ere erabili dezakezu, <a href="%(repo_url)s">software librea</a> da!

en: An OpenStreetMap project
eu: OpenStreetMap proiektu bat

en: version
eu: bertsioa

en: Hosted by
eu: Ostalaria

en: Contact
eu: Harremanetan jarri

en: Help
eu: Laguntza

en: My Maps (%(count)s)
eu: Nire mapak (%(count)s)

en: My Maps
eu: Nire mapak

en: My profile
eu: Nire profila

en: My teams
eu: Nire taldeak

en: Map of the uMaps
eu: uMap-en mapa

en: Get inspired, browse maps
eu: Inspira zaitez dauden mapak arakatzen

en: You are logged in. Continuing...
eu: Sartu egin zara. Jarraitu...

en: by
eu: nork eginda

en: More
eu: Gehiago

en: Name
eu: Izena

en: Preview
eu: Aurrikuspena

en: Who can see
eu: Nork ikus dezake

en: Who can edit
eu: Nork edita dezake

en: Last save
eu: Gordetako azkena

en: Owner
eu: Jabea

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Open preview
eu: Ireki aurrebista

en: Share
eu: Partekatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Download
eu: Deskargatu

en: Clone
eu: Klonatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: first
eu: lehenengoa

en: previous
eu: aurrekoa

en: Page %(maps_number)s of %(num_pages)s
eu:  %(maps_number)s / %(num_pages)sorria

en: next
eu: hurrengoa

en: last
eu: azkena

en: Lines per page: %(per_page)s
eu: Lerroak orriko: %(per_page)s

en: %(count)s maps
eu: %(count)s mapa

en: My Dashboard
eu: Nire panela

en: Starred maps
eu: Gogoko mapak

en: Log in
eu: Sartu

en: Sign in
eu: Izena eman

en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

en: Log out
eu: Irten

en: Password change
eu: Pasahiz aldaketa

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
eu: Idatzi zure pasahitz zaharra, eta ondoren zure pasahitz berria birritan, horrela ondo sartu duzula egiaztatuko dugu.

en: Old password
eu: Pasahitz zaharra

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: New password confirmation
eu: Pasahitz berriaren egiaztapena

en: Change my password
eu: Aldatu nire pasahitza

en: Password change successful
eu: Pasahitza ondo aldatu da

en: Your password was changed.
eu: Zure pasahitza aldatu egin da

en: Explore maps
eu: Arakatu mapak

en: %(count)s map found: | %(count)s maps found:
eu[0]: mapa %(count)s aurkitu da:
eu[1]: %(count)s mapa aurkitu dira:

en: No map found.
eu: Ez da maparik aurkitu

en: Latest created maps
eu: Sortutako azken mapak

en: Search maps
eu: Bilatu mapak

en: Search
eu: Bilatu

en: Team deletion
eu: Taldea ezabatzea

en: %(current_team)s’s maps
eu: %(current_team)s-ren mapak

en: Browse %(current_team)s's maps
eu: Arakatu %(current_team)s-ren mapak

en: %(current_team)s has no public maps.
eu: %(current_team)s-k ez dauka mapa publikorik.

en: Create or edit a team
eu: Sortu edo editatu talde bat

en: Delete this team
eu: Ezabatu talde hau

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzailea

en: Search my maps
eu: Bilatu mapen arabera

en: Map’s title
eu: Maparen izenburua

en: Download %(count)s maps
eu: Deskargatu  %(count)s mapa

en: You have no map yet.
eu: Oraindik ez daukazu maparik.

en: My Teams
eu: Nire taldeak

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: New team
eu: Talde berria

en: Cannot delete a team with more than one member
eu: Ezin da ezabatu kide bat baino gehiago dituen talde bat

en: Team “%(name)s” has been deleted
eu: “%(name)s” taldea ezabatu da

en: View the map
eu: Mapa ikusi

en: See full screen
eu: Ikusi pantaila osoan

en: Map editors updated with success!
eu: Maparen editoreak ondo eguneratu dira!

en: The uMap edit link for your map: %(map_name)s
eu: Zure mapa editatzeko uMap-en esteka: %(map_name)s

en: Here is your secret edit link: %(link)s
eu: Hona hemen zure editatzeko esteka sekretua:: %(link)s

en: Can't send email to %(email)s
eu: Ezin da posta elektronikorik bidali %(email)s-ri

en: Email sent to %(email)s
eu: Posta elektronikoa bidalita %(email)s-ri

en: Only its owner can delete the map.
eu: Jabeak bakarrik ezabatu dezake mapa.

en: Map successfully deleted.
eu: Mapa behar bezala ezabatu da.

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
eu: Zure mapa klonatu egin da! Mapa hau beste nabigatzaile batetik editatzeko erabili esteka hau: %(anonymous_url)s

en: Congratulations, your map has been cloned!
eu: Zorionak, zure mapa ondo klonatu da!

en: Layer successfully deleted.
eu: Geruza ondo ezabatu da.

en: Permissions updated with success!
eu: Baimenak behar bezala eguneratu dira!
