uMap - en to el translation catalogue (162 entries)

en: %(count)s map found: | %(count)s maps found:
el[0]: %(count)s χάρτης βρέθηκε:
el[1]: %(count)s χάρτες βρέθηκαν:

en: %(count)s maps
el: %(count)s χάρτες

en: %(current_team)s has no public maps.
el: %(current_team)s δεν έχει δημόσιους χάρτες.

en: %(current_team)s’s maps
el: %(current_team)s’s χάρτες

en: %(current_user)s has no maps.
el: Ο %(current_user)s χρήστης δεν έχει χάρτες.

en: %(current_user)s has no starred maps yet.
el: Ο %(current_user)s δεν έχει ακόμη χάρτες με αστέρι.

en: %(current_user)s’s maps
el: %(current_user)s’s χάρτες

en: %(current_user)s’s starred maps
el: %(current_user)s’s χάρτες με αστέρια

en: 404 Page Not Found
el: 404 Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: <a href="https://discover.umap-project.org/support/faq/#map-statuses" target="_blank">Find out here the documentation</a> on how to manage map’s permissions.
el: <a href="https://discover.umap-project.org/support/faq/#map-statuses" target="_blank">Δείτε εδώ την τεκμηρίωση</a> για το πώς να διαχειρίζεστε τα δικαιώματα του χάρτη.

en: About
el: Σχετικά

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
el: Προσθήκη σημείων ενδιαφέροντος: δείκτες, γραμμές, πολύγωνα...

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: An OpenStreetMap project
el: Ένα έργο OpenStreetMap

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
el: Και είναι <a href="%(repo_url)s">ανοικτού κώδικα</a>!

en: Anyone with link
el: Οποιοδήποτε με τον σύνδεσμο

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
el: Μαζική εισαγωγή δομημένων γεωγραφικών δεδομένων (geojson, gpx, kml, osm...)

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Browse %(current_team)s's maps
el: Περιήγηση στους χάρτες της %(current_team)s

en: Browse %(current_user)s's maps
el: Περιήγηση στους χάρτες του χρήστη %(current_user)s

en: Browse %(current_user)s's starred maps
el: Περιήγηση στους χάρτες με αστέρι του χρήστη %(current_user)s

en: CSV Export
el: Εξαγωγή CSV

en: Can't send email to %(email)s
el: Αδυναμία αποστολής email στο %(email)s

en: Cannot delete a team with more than one member
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή μιας ομάδας που έχει περισσότερα από ένα μέλη

en: Change my password
el: Αλλαγή του κωδικού πρόσβασης

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Choose the layers of your map
el: Επιλέξτε επίπεδα από τον χάρτη σας

en: Choose the license for your data
el: Επιλογή άδειας χρήσης των δεδομένων σας

en: Choose the map licence.
el: Επιλογή άδειας χρήσης του χάρτη.

en: Clone
el: Κλωνοποίηση

en: Clone of
el: Κλώνος του

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Congratulations, your map has been cloned!
el: Συγχαρητήρια ο χάρτης σας κλωνοποιήθηκε!

en: Connect to another provider
el: Σύνδεση σε άλλον πάροχο

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Copy link
el: Αντιγραφή συνδέσμου

en: Create a map
el: Δημιουργία χάρτη

en: Create or edit a team
el: Δημιουργία ή επεξεργασία ομάδας

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete this team
el: Διαγραφή αυτής της ομάδας

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Display this layer on load.
el: Εμφάνιση αυτού του επιπέδου κατά την φόρτωση.

en: Download
el: Λήψη

en: Download %(count)s maps
el: Λήψη%(count)s χαρτών

en: Draft (private)
el: Πρόχειρο (ιδιωτικό)

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Editors and team only
el: Μόνο συντάκτες και ομάδα

en: Email sent to %(email)s
el: Μήνυμα email στάλθηκε στο %(email)s

en: Embed and share your map
el: Ενσωματώστε και διαμοιραστείτε τον χάρτης σας

en: Enter your email address to receive the secret link:
el: Καταχωρίστε το email σας για να λάβετε τον μυστικό σύνδεσμο:

en: Everyone
el: Οποιοσδήποτε

en: Everyone (public)
el: Όλοι (δημόσιος)

en: Everyone can edit
el: Όλοι μπορούν να επεξεργαστούν

en: Explore maps
el: Εξερεύνηση χαρτών

en: Get inspired, browse maps
el: Περιηγήσου και αναζήτησε την έμπνευση στους χάρτες!

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here is your secret edit link: %(link)s
el: Εδώ είναι ο μυστικός σύνδεσμος επεξεργασίας: %(link)s

en: Here is your secret link to edit the map, please keep it safe:
el: Αυτός είναι ο μυστικός σας σύνδεσμος για να επεξεργαστείτε τον χάρτη, διατηρήστε τον ασφαλή:

en: Hosted by
el: Φιλοξενείται από

en: Inherit
el: Κληρονόμοι

en: It's a good habit to connect your account to more than one provider, in case one provider becomes unavailable, temporarily or even permanently.
el: Είναι καλή συνήθεια να συνδέετε το λογαριασμό σας σε περισσότερους από έναν παρόχους, σε περίπτωση που ένας πάροχος δεν είναι διαθέσιμος, προσωρινά ή και μόνιμα.

en: Keep their changes and loose yours
el: Κρατήστε τις αλλαγές τους και αγνοήστε τις δικές σας

en: Keep your changes and loose theirs
el: Διατηρήστε τις αλλαγές σας και αγνοήστε τις δικές τους

en: Last save
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Latest created maps
el: Χάρτες που δημιουργήθηκαν τελευταίοι

en: Layer successfully deleted.
el: Το επίπεδο διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Lines per page: %(per_page)s
el: Γραμμές ανά σελίδα: %(per_page)s

en: Link to a page where the licence is detailed.
el: Σύνδεσμος σελίδας αναλυτικής Άδειας Χρήσης.

en: Locate user on load?
el: Εντοπισμός θέσης χρήστη κατά την φόρτωση;

en: Log in
el: Σύνδεση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Login
el: Σύνδεση

en: Manage POIs colours and icons
el: Διαχείριση χρωμάτων και συμβόλων των σημείων ενδιαφέροντος

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
el: Διαχείριση επιλογών χάρτη: εμφάνιση χάρτη προσανατολισμού, γεωεντοπισμός χρήστη κατά την φόρτωση.

en: Map editors updated with success!
el: Η ενημέρωση των συντακτών χάρτη ήταν επιτυχής!

en: Map of the uMaps
el: Χάρτης των uMaps

en: Map successfully deleted.
el: Ο χάρτης διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Map’s title
el: Τίτλος χάρτη

en: More
el: Περισσότερα

en: My Dashboard
el: Το ταμπλό μου

en: My Maps
el: Οι χάρτες μου

en: My Maps (%(count)s)
el: Οι χάρτες μου (%(count)s)

en: My Profile
el: Το προφίλ μου

en: My Teams
el: Οι ομάδες μου

en: My profile
el: Το προφίλ μου

en: My teams
el: Οι ομάδες μου

en: Name
el: Όνομα

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New password confirmation
el: Επιβεβαίωση νέου κωδικού πρόσβασης

en: New team
el: Νέα ομάδα

en: No map found.
el: Δεν βρέθηκε κανένας χάρτης.

en: Old password
el: Παλιός κωδικός πρόσβασης

en: Only editable with secret edit link
el: Επεξεργάσιμο μόνο με μυστικό σύνδεσμο

en: Only its owner can delete the map.
el: Μονό ο ιδιοκτήτης μπορεί να διαγράψει αυτό τον χάρτη.

en: Open preview
el: Άνοιγμα προεπισκόπησης

en: Order of the tilelayers in the edit box
el: Σειρά των υπόβαθρων στο πλαίσιο επεξεργασίας

en: Owner
el: Κάτοχος

en: Owner only
el: Μόνο ο κάτοχος

en: Page %(maps_number)s of %(num_pages)s
el: Σελίδα %(maps_number)s από %(num_pages)s

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password change
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Password change successful
el: Η αλλαγή του κωδικού πρόσβασης ήταν επιτυχημένη

en: Permissions updated with success!
el: Τα δικαιώματα ενημερώθηκαν με επιτυχία!

en: Play with the demo
el: Δοκιμή με την έκδοση επίδειξης

en: Please choose a provider:
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν πάροχο:

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
el: Παρακαλώ εισάγετε τον παλιό κωδικό πρόσβασης και μετά εισάγετε τον νέο κωδικό πρόσβασης δύο φορές, ώστε να επιβεβαιωθεί ότι πληκτρολογήθηκε σωστά.

en: Please log in with your account:
el: Παρακαλούμε συνδεθείτε με το λογαριασμό σας:

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Pro-tip: to easily find back your maps, <a href="%(login_url)s" target="_blank">create an account</a> or <a href="%(login_url)s" target="_blank">log in</a>.
el: Επισήμανση: για να βρίσκετε εύκολα τους χάρτες σας, <a href="%(login_url)s" target="_blank">δημιουργήστε λογαριασμό</a> ή <a href="%(login_url)s" target="_blank">συνδεθείτε</a>.

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search maps
el: Αναζήτηση χαρτών

en: Search my maps
el: Αναζήτηση στους χάρτες μου

en: See full screen
el: Προβολή πλήρους οθόνης

en: See their edits in another tab
el: Δείτε τις επεξεργασίες τους σε άλλη καρτέλα

en: Send me the link
el: Στείλε μου τον σύνδεσμο

en: Share
el: Διαμοιρασμός

en: Sign in
el: Εγγραφή

en: Site is readonly for maintenance
el: Λόγω συντήρησης, ο ιστότοπος είναι μόνο για ανάγνωση

en: Starred maps
el: Χάρτες με αστέρι

en: Team deletion
el: Διαγραφή ομάδας

en: Team “%(name)s” has been deleted
el: Η ομάδα «%(name)s» έχει διαγραφεί.

en: The uMap edit link for your map: %(map_name)s
el: Ο uMap σύνδεσμος επεξεργασίας του χάρτη σας: %(map_name)s

en: This instance of uMap is currently in read only mode, no creation/edit is allowed.
el: Αυτό το στιγμιότυπο του uMap βρίσκεται για την ώρα σε λειτουργία μόνο για ανάγνωση, δεν επιτρέπεται καμία δημιουργία/επεξεργασία.

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
el: Αυτή είναι μια έκδοση επίδειξης, που χρησιμοποιήθηκε για δοκιμές και προκαταρκτικές εκδόσεις. Αν χρειάζεστε μια σταθερή έκδοση, παρακαλώ χρησιμοποιήστε την <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. Μπορείτε, επίσης, να φιλοξενήσετε τη δική σας έκδοση, είναι <a href="%(repo_url)s">ανοικτού κώδικα</a>!

en: This map is not publicly available
el: Αυτός ο χάρτης δεν είναι δημοσίως διαθέσιμος

en: To save and easily find your maps, identify yourself.
el: Για να αποθηκεύσετε και να βρείτε εύκολα τους χάρτες σας, προσδιορίστε τον εαυτό σας.

en: URL template using OSM tile format
el: Πρότυπο URL που χρησιμοποιεί μορφοποίηση πλακιδίων OSM

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Users
el: Χρήστες

en: View the map
el: Προβολή του χάρτη

en: Who can edit
el: Ποιος μπορεί να επεξεργαστεί

en: Who can see
el: Ποιος μπορεί να προβάλλει

en: You are logged in. Continuing...
el: Είστε συνδεδεμένοι. Συνέχεια...

en: You have no map yet.
el: Δεν έχετε ακόμη χάρτη.

en: Your current providers
el: Οι τρέχοντες πάροχοι σας

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
el: Ο χάρτης κλωνοποιήθηκε! Αν θέλετε να τον επεξεργαστείτε από κάποιον άλλο υπολογιστή, παρακαλώ χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύνδεσμο: %(anonymous_url)s

en: Your password was changed.
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας άλλαξε.

en: by
el: από

en: center
el: κέντρο

en: description
el: περιγραφή

en: details
el: λεπτομέρειες

en: display on load
el: εμφάνιση κατά τη φόρτωση

en: edit status
el: κατάσταση επεξεργασίας

en: editors
el: συντάκτες

en: first
el: πρώτο

en: last
el: τελευταίο

en: licence
el: άδεια

en: locate
el: εντοπισμός θέσης

en: name
el: όνομα

en: next
el: επόμενο

en: owner
el: ιδιοκτήτης

en: previous
el: προηγούμενο

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: share status
el: κατάσταση διαμοιρασμού

en: team
el: ομάδα

en: uMap lets you create maps with <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> layers in a minute and embed them in your site.
el: Το uMap σου επιτρέπει να δημιουργήσεις στο λεπτό χάρτες με στρώσεις στο <a href="%(osm_url)s" />OpenStreetMap</a> και να τους ενσωματώσεις στον ιστότοπό σου.

en: uMap lets you create maps with OpenStreetMap layers in a minute and embed them in your site.
el: Το uMap σου επιτρέπει να δημιουργήσεις στο λεπτό χάρτες με στρώσεις OpenStreetMap και να τους ενσωματώσεις στον ιστότοπό σου.

en: version
el: έκδοση

en: zoom
el: εστίαση

en: ← Go to the homepage
el: ← Μετάβαση στην αρχική σελίδα
