uMap - en to am_ET translation catalogue (51 entries)

en: name
am_ET: ስም

en: description
am_ET: መገለጫ

en: details
am_ET: ዝርዝሮች

en: Link to a page where the licence is detailed.
am_ET: ፈቃዱ በዝርዝር ከተቀመጠ ገፅ ጛር አገናኝ

en: URL template using OSM tile format
am_ET: የድረ-ገፅ አድራሻ ተምሳሌ በኦ.ኤስ.ኤም. የታይል ፎርማት

en: Order of the tilelayers in the edit box
am_ET: በማረሚያ ሳጥኑ ውስጥ የታይል ሌየሮቹ ቅደም ተከተል

en: Only editable with secret edit link
am_ET: በሚስጥር የመረሚያ መስመሩ ብቻ የሚታረም

en: Everyone can edit
am_ET: ሁሉም ማረም ይችላል

en: center
am_ET: መሀከል

en: zoom
am_ET: ዙም

en: locate
am_ET: ጠቁም

en: Locate user on load?
am_ET: በመጫን ላይ ያለውን ተጠቃሚ ጠቁም?

en: Choose the map licence.
am_ET: የካርታውን ፈቃድ ከልስ

en: licence
am_ET: ፈቃድ

en: owner
am_ET: ባለቤት

en: editors
am_ET: አራሚዎች

en: edit status
am_ET: ያለበትን ሁኔታ አርም

en: share status
am_ET: ያለበትን ሁኔታ አጋራ

en: settings
am_ET: ሁኔታዎች

en: Clone of
am_ET: ድቃይ

en: display on load
am_ET: በመጫን ላይ አሳይ

en: Display this layer on load.
am_ET: ሌየሩ በመጫን ላይ አሳይ

en: Browse %(current_user)s's maps
am_ET: የ %(current_user)s'ን ካርታ አስስ

en: Choose the layers of your map
am_ET: የካርታዎን ሌየሮች ይምረጡ

en: Add POIs: markers, lines, polygons...
am_ET: ፒ.ኦ.አይ. ይጨምሩ፡ ማርከሮች፣ መስመሮች፣ ፖሊጎኖች ...

en: Manage POIs colours and icons
am_ET: የፒ.ኦ.አይ. ከለሮችን እና ጠቋሚዎችን ያስተዳድሩ

en: Manage map options: display a minimap, locate user on load…
am_ET: የካርታ አማራጮችን ያስተዳድሩ። ትንሽ ካርታ አሳይ፣ ተጠቃሚውን በመጫን ላይ አሳይ ...

en: Batch import geostructured data (geojson, gpx, kml, osm...)
am_ET: ጂዖስትራክቸርድ የሆነ መረጃ በጅምላ አምጣ (geojson, gpx, kml, osm...)

en: Choose the license for your data
am_ET: ለመረጃዎ ፈቃድ ይምረጡ

en: Embed and share your map
am_ET: ካርታዎን ያካትቱ እና ይጋሩ

en: And it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
am_ET: እንዲሁም <a href="%(repo_url)s">ነፃ እና ክፍት ነው</a> !

en: Create a map
am_ET: ካርታ ፍጠር

en: Play with the demo
am_ET: በማሳያው ተለማመድ

en: This is a demo instance, used for tests and pre-rolling releases. If you need a stable instance, please use <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a>. You can also host your own instance, it's <a href="%(repo_url)s">open source</a>!
am_ET: ይህ ለሙከራ እና ፕሪ-ሮሊግ ሪሊዞች የሚያገለግል ማሳያ ነው። ቋሚ የሆነ ማሳያ ከፈለጉ እባክዎ <a href="%(stable_url)s">%(stable_url)s</a> ይጠቀሙ። እንዲሁም የራስዎን ማስቀመጥ ይችላሉ፣ <a href="%(repo_url)s">ነፃ እና ክፍት</a> ነው!

en: Map of the uMaps
am_ET: የዩማፖች ካርታ

en: Get inspired, browse maps
am_ET: ካርታዎችን ተመልከት፣ ስሜትህን አነቃቃ!

en: You are logged in. Continuing...
am_ET: ገብተዋል። በመቀጠል ላይ ...

en: by
am_ET: በ

en: More
am_ET: ተጨማሪ

en: Log in
am_ET: ግባ

en: Sign in
am_ET: ግባ

en: About
am_ET: ስለ

en: Log out
am_ET: ውጣ

en: Search maps
am_ET: ካርታዎች መሀከል ፈልግ

en: Search
am_ET: ፈልግ

en: View the map
am_ET: ካርታውን አሳይ

en: Map editors updated with success!
am_ET: የካርታ አራሚዎች በትክክል ታድሰዋል!

en: Only its owner can delete the map.
am_ET: ካርታውን የሚሰርዘው ባለቤቱ ብቻ ነው።

en: Your map has been cloned! If you want to edit this map from another computer, please use this link: %(anonymous_url)s
am_ET: ካርታዎ ተዳቅሏል! ይህንን ካርታ ከሌላ ኮምፒውተር ላይ ሆነው ለማረም ከፈለጉ የሚከተለውን አድራሻ ይጠቀሙ %(anonymous_url)s

en: Congratulations, your map has been cloned!
am_ET: እንኳን ደስ አለዎ ካርታዎ ተዳቅሏል!

en: Layer successfully deleted.
am_ET: ሌየሩ በትክክል ተሰርዟ
